Dodatkowe źródło gotówki jest niekiedy bardzo potrzebne człowiekowi. Może chodzić o nieszczęśliwy wypadek, którego konsekwencje należy naprawić, czy nieprzewidziane sytuacje, które wymagają poniesienia pewnych kosztów. W tym wypadku możliwości do uzyskania pożyczki jest wiele, ponieważ może być ona zaciągnięta nawet od członków rodziny. Jednakże ludzie znacznie częściej udają się po pomoc do banków, a gdy te proponują zbyt skomplikowane procedury zaciągnięcia dodatkowej gotówki- zwracają się do jednostek pozabankowych. Co stanowi zaletę tych instytucji?

Formalności i czas spłaty

Organizacje pozabankowe przyciągają swoich klientów bardzo łatwą możliwością zaciągnięcia dodatkowej gotówki. Mowa o instytucji, jaką jest chwilówka na dowód. To właśnie dzięki niemu klient nie musi przedstawiać skomplikowanych zaświadczeń o dochodach z zakładu pracy, czy innych zbędnych formalności. Wystarczy dowód osobisty, by przedstawiciel organizacji pozabankowej pozytywnie rozpatrzył wniosek interesantów. Niebywałą zaletą pozyskiwania pieniędzy w ten sposób jest ich błyskawiczny przelew na konto.

Kredyt na dowód jest bezpieczny

Warto zaznaczyć, że zaciąganie pożyczek w jednostkach niebędących bankami jest bezpieczne. Prezentowane przez nie warunki umów ściśle określają, na jakiej bazie pieniądze pożyczane są wnioskującemu, a także ile wynosi termin ich spłaty. Zazwyczaj jest to czas umożliwiający swobodny zwrot pieniędzy, czyli dostosowany do potrzeb interesanta w sposób indywidualny. Dzięki temu organizacja może mieć pewność, że klient zwróci pożyczoną kwotę bez problemów.